Марія Галун Блок народилася 1 грудня 1910 р. в містечку Комарно, в Україні, і переїхала в Сполучені Штати, коли їй було лише 4 роки. Вона навчалася в Чикагському університеті, який закінчила в 1935 році, здобувши диплом бакалавра філософського факультету. 

  Перша книга для дітей «Дені Дофер» з’явилась в 1946. Марія Галун Блок написала ще кілька книжок для дітей опираючись на своє українське походження. Серед них зокрема «Марія з Кларк Авеню» (Marya of Clark Avenue) (1957) розповідає історію молодої українсько-американської дівчини та її боротьбу за збереження своєї національної ідентичності у спробі асимілюватися в американському суспільстві. Інша книжка під назвою «Тітка Америка» (Aunt America) (1963) показує нам зацікавленість письменницею сучасним українським життям. Саме ця книга була відзначена Асоціацією американських бібліотек в 1963 і була в основному списку претендентів на отримання премії Вільяма Алена Вайта в 1966. 

  У своїх творах Марія Галун Блок часто використовувала епізоди з української історії, зокрема у творі «Берн, Микулин син» (Bern, Son of Mikula)(1972) події відбуваються в середньовічній Україні. Марія Галун Блок також зацікавилася історією Землі і написала кілька книжок присвячених цій тематиці, а саме: «Динозаври» (Dinosaurs) (1955) і «Гори в русі» (Mountains on the Move) (1960).

  Марія Галун Блок звертається і до свого життя в Колорадо книгами «Тоні з міста-привида» (Tony of the Ghost Towns) (1956) та «Будинок на третій вершині» (The House on Third High) (1962). Письменниця завжди відчувала, що вона заборгувала своїм читачам «добру історію» і старалася донести до них «нове розуміння», «проблиски» в «іншу частину Америки» або й «світу». 

  Марія Галун Блок померла 7 лютого 1998 р. в Кембриджі, штат Масачусетс.

 

 

 

 

Children's Literature Research Collection

113 Elmer L. Andersen Library

University of Minnesota

222 21st Avenue South

Minneapolis, MN 55455 

Marie Halun Bloch Papers, 1944-1992. Finding Aid

 

Переклад з англійської  Дем’ян Мисаковець

Матеріал надав  Олексій Мисаковець

IP Address