В родині Пискір, що проживали  в Комарні, були два авіатори – Казимир і Симон.

 Симон радіотелеграфіст і пілот, який після другої світової війни оселився в Франції. Там до сьогоднішнього дня проживає його син Теодор Пискір з родиною.

 Казимир Пискір, відважний авіатор і конструктор літаків, був учасником першої світової війни, загинув як пілот у  1931 році. Похоронений в Комарні (на його могилі до пам’ятника був причеплений пропелер).

 У травні 1938 року група пілотів з авіакомпанії LOT, у складі Вацлава Маковского директора авіакомпаніїLOT,  першого пілота, Збігнєва Висікерского другого пілота, Симона Пискора механіка і радіонавігатора, Альфонса Жещевского радіонавігатора і Єжи Крассовского  асистента, здійснили експериментальний рейс зі Сполучених Штатів у Польщу. Цей політ був проведений на борту літака Lockheed Model 14H Super Electra. 
 Пілоти подолали відстань 15441 миль (24850 км). Вони вилетіли з Лос-Анджелеса, пролетіли над країнами Центральної та Південної Америки. З  Бразилії через  Атлантичний океан до Західної Африки, а дальше через Дакар, Сенегал , Касабланку, Марокко,Туніс до Риму  і  на останньому етапі до Варшави.

  Політ тривав 85 годин з 13 травня  до 5 червня. Переліт Атлантики - з Наталь в Бразилії до Дакар в Африці -тривав 11 годин і 10 хвилин                 (1908миль / 3070 км). Цей подвиг відважних авіаторів дійсно вплинул на історію повітряних комунікацій на світовому рівні. (До цього авіалайнери  поставлялися  через  Атлантичний океан тільки на палубах вантажних  суден).

 

За матеріалами вікіпедії та польської і американської преси
Матеріал надав Олексій Мисаковець

IP Address